Більше ніж якість
Порівняння Мої списки

Кондиціонер погано охолоджує

«Кондиціонер погано охолоджує» - з цим лихом клієнти часто звертаються в нашу компанію, особливо, коли на вулиці спекотно, і прохолода в будинку ох, як потрібна! «Раніше з кондиціонера йшов холодне повітря, а тепер ледь прохолодний», «охолоджує, але якось не так", "не морозить», «ледве холодить», - так люди описують проблему. Ми допомагаємо всім, кожен сезон даючи нове дихання сотням кондиціонерів, а деякі буквально возкрешаємо з мертвих. Давайте спробуємо зрозуміти, чому кондиціонер охолоджує гірше, ніж раніше.

Як виміряти охолодження? 

По-перше, розберемося: чи дійсно охолодження погіршився? Нехай, при + 22 ° С за вікном, кондиціонер легко забезпечував комфорт в кімнаті, а тепер плюс тридцять і потієш, хоч він і працює весь день без перерви. Чи означає це, що пора його ремонтувати? Заправити фреоном? Викинути? Є об'єктивний спосіб виміряти охолодження. Необхідно визначити перепад температури на вході і виході з кондиціонера. Температуру вхідного повітря вимірюємо термометром над внутрішнім блоком (мова йде про побутові настінних спліт-системах), а видуває - там, звідки йде повітряний потік, біля відкритої шторки. Всередину термометр заштовхувати не треба, є ризик потрапити їм в барабан вентилятора. Перепад температури 8-12 ° С і вище говорить про нормальну роботу, а менший - про проблеми з охолодженням. Питання: якщо перепад хороший, чи завжди в кімнаті буде прохолодно? Ні! Важливо, чи відповідає потужність кондиціонера тепловим навантаженням в приміщенні, чи справляється він. Якщо в офісі площею 45 м2 працюють вісім співробітників, так у кожного комп'ютер, який хоч трохи, але гріється, так вікна на сонячну сторону ... А кондиціонер встановлений - побутова спліт-система мінімальній потужності - 2 кВт. Розкажіть їм в липні, що він охолоджує нормально, не повірять. А винні ті, хто продав їм невідповідну техніку. Сюди б потужність рази в два, а то і в три більше. Навіть справний кондиціонер буде "погано охолоджувати", якщо він не відповідає тепловим навантаженням. 

Кошлатий барабан і шуба з пилу

 Припустимо тепер, що кондиціонер підібраний правильно, з урахуванням усіх приток тепла. Перепад температури - о-го-го! - а в кімнаті жарко, зовсім не так, як раніше - відразу після установки. Чому тепер кондиціонер погано охолоджує повітря? Справа в тому, що успішне охолодження залежить не тільки від перепаду температури повітря, а й від його кількості. Наприклад, звичайна спліт-система для квартири в хвилину проганяє через себе близько 10 м3 повітря. Зменшиться цей обсяг - впаде і охолодження. Чому таке може статися? Тому що кондиціонер брудний! В першу чергу бруд забиває повітряні фільтри - сітки, які знаходяться під передньою панеллю внутрішнього блоку. За місяць роботи фільтри засмічуються настільки, що їх пора мити. Ще б! Пилу навколо предостатньо, а є ще й шерсть домашніх тварин, і сигаретний зміг ... Деякі власники спліт-систем не дістають фільтри роками, дехто і не знає про їхнє існування, в той час, як шуба з пилу стає все товщі. Якщо фільтри не очищати вчасно, бруд потрапляє між пластин теплообмінника, перешкоджаючи руху повітря. Страждає також і вентилятор - його відчистити найскладніше. Барабан вентилятора стає пухнастим від катишков пилу і не може гнати повітря. Досить піднести руку до кондиціонера, щоб зрозуміти: натиск повітря дуже слабкий! Давно пора замовити чистку кондиціонера! Чистити необхідно не тільки кімнатний блок спліт-системи, а й вуличний, адже в його теплообміннику теж збирається бруд. А ще зовнішній блок забивається тополиним пухом Брудний кондиціонер охолоджує гірше!

 Фреон пішов - холоду не чекайте 

Щоб зрозуміти, чому ще охолодження кондиціонера може погіршитися. кілька слів скажемо про фреоні - речовині, яким заправлений будь-який кондиціонер. З точки зору термодинаміки, кондиціонер - це теплова машина, а фреон - її робоче тіло. Він кипить, конденсується і знову кипить в ході теплового циклу, тим самим забезпечуючи охолодження. У невеликій спліт-системи, які ставлять в квартирах, міститься близько 700 грам фреону. Робочий тиск фреону марки R410a від 7 до 10 атмосфер, а статичне (коли прилад вимкнений) - ще вище. Тому якщо герметичність холодильного контуру порушена, нехай навіть і незначно, фреон буде витікати в атмосферу. Де найчастіше буває витік? У місцях приєднання мідних трубок до зовнішнього або внутрішнього блоку, на кранах, на стиках труб, якщо пайка зроблена неякісно ... Там, де з кондиціонера йде фреон, як правило, бувають патьоки масла. Коли з 700 грам фреону піде 150, охолодження відчутно погіршиться, а з втратою ще ста п'ятдесяти майже зникне. Якщо підняти лицьову панель і зняти повітряні фільтри, теплообмінник під ними на дотик буде не холодним, а кімнатної температури. Лише у верхній його частині можна знайти холодну зону, найчастіше покриту інеєм - його-то якраз при нормальній роботі бути не повинно. Необхідно якомога швидше усунути витік і долити фреон. На відео можна подивитися, як обмерзання теплообмінника проходить при додаванні фреону. Коли фреону недостатньо, падає охолоджуюча здатність кондиціонера, але це півбіди; від перегріву може згоріти компресор. Витік фреону, нехай і часткова, погіршує охолодження. 

Надлишок фреону - теж погано 

Раз від нестачі фреону кондиціонер перестає охолоджувати повітря, може бути, треба не чекаючи проблем регулярно викликати майстра для заправки? Цей міф підтримують нечисті на руку ремонтники, яким вигідно раз від разу брати гроші за долівку фреону. Насправді, кондиціонер, встановлений правильно, швидше за все не потребують дозаправки протягом всього терміну служби, по крайней мере, не потребують регулярної заправки. Додавати фреон «про всяк випадок» не треба. Від надміру фреону буде не краще, а гірше! Якщо ж фреон постійно йде, необхідно знайти і усунути витік. Для пошуку течі ремонтники використовують електронні газоаналізатори або обмилюють підозріле з'єднання. Перезаправка шкідлива. Витік треба усунути, а не заливати фреоном. 

Причину недостатнього охолодження встановить майстер

 Ми розглянули типові випадки, коли кондиціонер охолоджує гірше. Насправді, причин поганого охолодження набагато більше. Наприклад, знос компресора або його клапанів, залом мідної труби, потрапляння повітря в холодильний контур, збій електроніки, відключення компресора через переповнення дренажної помпи ... Наш майстер на місці визначить, що сталося з кондиціонером і обов'язково налагодить його!