Більше ніж якість
Порівняння Мої списки

Несправності кондиціонерів: що робити, якщо не працює, не гріє, що не холодить

Нікого не здивуєш складної кліматичної технікою в кабінетах, квартирах і промислових приміщеннях. Високоточна автоматика дозволяє тримати під контролем характеристики температури з точністю до половини градуса, а допоміжні здатності роблять сприятливий мікроклімат. 

Вірно вибрані і поставлені кондиціонери готові трудитися нескінченні роки, втім кожне складне оснащення містить власні слабкі місця. Деякі передумови несправностей спліт-систем ховаються в неправильному застосуванні, інші викликані об'єктивними обставинами. 

Дана замітка допоможе Для вас розібратися, чому не праця побутової Ваш кондиціонер, а ще автономно прибрати підставу несправності.

Чи не працює зовнішній блок спліт-системи

Почніть з діагностики основних складових агрегату. У разі якщо ваш кондиціонер працює на охолодження, термостат повинен бути встановлений на відповідній опції. Зверніть увагу, що причина, по якій не включається зовнішній блок кондиціонера, може бути банальною - термостат зупинив роботу тому, що значення виставленої температури вже отримано. Перевірте, чи не працює в даний момент режим осушення. Краще, щоб все опції були виставлені вірно.

У кондиціонері не включається компресор

Виключно поширена першопричина даної несправності - відключення цього елемента в результаті перегріву. Проблема може мати такі пояснення:

  1. Радіатор зовнішнього блоку сильно забитий брудом, що і робить захисне розмикання ланцюга компресора. Регулярне профілактичне обслуговування кондиціонер позбавить Вас від цієї проблеми.
  2. Надлишок хладагента в кондиціонері веде до великому навантаженні компресора і порушення роботи в контурах конденсатора і випарника. Слід перевірити тиск і, якщо воно перевищує допустиму норму, відкачати зайвий холодоагент. Просто випускання в повітря холодоагенту строго заборонено.
  3. Вийшов з ладу вентилятор зовнішнього блоку або заблокований сміттям, гілками і т.д
  4. Капілярні трубки забиті брудом, вологою або стружками. Причиною їх непроходження може бути неякісний монтаж. Заміну трубок краще довірити фахівцям.
  5. Осушуючий фільтр також може бути засмічений вологою і грязью. Потрібно просто замінити фільтра осушувача.

Крім перегріву, передумовою поломки компрессора може бути низька температура за вікном. У деяких моделях режим охолодження в такій ситуації просто не включається. При роботі на обігрів кондиціонер також має свої недоліки: він може не запускатися при температурах нижче ніж зазначено в інструкціях. 

Причиною виходу з ладу компресора також може бути пробою обмотки. Якщо Ви розбираєтеся в роботі електротехнічних пристроїв, для Вас не складе труднощів виміряти опір між висновками, попередньо відключивши напругу і діставшись до подводящим проводам.Но краще проведення цієї процедури краще довірити тим людям, які займалися установкою даного обладнання.

Чи не крутиться вентилятор зовнішнього блоку кондиціонера

Перш за все, треба перевірити настройки і значення виставленої температури. Можливо, компресор відключився через спрацювання терморегулятора. Проблема може критися в обмотці двигуна. Її «прозванивают», визначаючи параметри опору за спеціальною схемою. Якщо з обмоткою все погано, значить, «накрився» компресор, і його пора замінити. 

Чи не крутиться вентилятор зовнішнього блоку кондиціонера, може, тому, що відбулося спрацьовування одноразового запобіжника на обрив. Як правило, це відбувається в зимовий період коли лопаті вентилятора заблоковані льодом. Щоб цього не сталося, перед включенням оглядайте зовнішній блок .. Найбільш точний діагноз і оперативний ремонт / заміну можуть здійснити співробітники спеціалізованих магазинів.

Кондиціонер холодить, але не гріє

Ще одна популярна проблема, з якою часто стикаються власники спліт-систем - кондиціонер не дме теплим повітрям. Варто зазначити, що ефективно працювати бюджетні спліт-системи можуть при зовнішній температурі не нижче мінус п'яти градусів за Цельсієм. Конструкція зовнішнього блоку погано переносить заморозки: випарник покривається інеєм, обмерзає вентиль і конденсат в дренажному піддоні. Замерзання конденсату призводить до утворення шару льоду в зовнішньому блоці. Нижня частина компресора знаходиться в кризі і виробляє шум, схожий на шум роботи перфоратора. 

Відповісти на питання чому спліт система не гріє, можна, перевіривши фреонову магістраль. Недостатня кількість холодоагенту різко знижує ефективність роботи агрегату як в режимі обігріву, так і в режимі охолодження. Поширеною причиною витоку фреону є некоректно проведений монтаж магістралі або механічні пошкодження в ході експлуатації. Про нестачу холодоагенту в контурі можна судити після ретельного вимірювання всіх параметрів. Взагалі, проводити перевірку і дозаправку (при необхідності) потрібно щороку.

Ще однією причиною виходу кондиціонера з ладу в зимовий період є непристосованість багатьох моделей до умов суворої зими. Перед покупкою даної кліматичної техніки обов'язково проконсультуйтеся з продавцем про «зимових» можливостях обраної моделі.