Більше ніж якість
Порівняння Мої списки

Потік кондиціонер: чому капає вода з спліт-системи і що з цим робити

 

При експлуатації системи охолодження володар стикається з проблемою капання води з внутрішнього блоку кондиціонера.Збої в роботі техніки пов'язані з некоректним використанням і через поломки або засмічення деталей. Давайте розберемося більш детально в наступних питаннях:

причини, по яких тече вода з внутрішнього блоку кондиціонера;

в чому полягає «корінь» поломки;

чи можливо самостійно усунути причину некоректної роботи кондиціонера і в яких випадках необхідний виклик майстра.

Чому з внутрішнього блоку кондиціонера капає вода

Перша причина - це неправильна експлуатація електро-кондиціонера. До технічного продукту в комплекті йде докладна інструкція до застосування до вказівок розробників, дотримуючись яких в роботі кондиціонера виникати серйозні порушення не будуть. Помилка - це недотримання температурного режиму, рекомендованого виробником. Співвідношення температур в приміщенні і на вулиці:

В літній період різниця температур 5-6 градусів.

При установці на обігрів, температура обігріву +30 і вище градусів ставиться на короткий відрізок часу.

При відхиленні від норми кінцевий результат - техніка не справляється, і починає виробляти надмірну кількість конденсату.

Друга причина - засмічення дренажної труби. У шлангу скупчуються сміття, пил і комахи, провокуючи текти води в кімнату. У нижній частині апарату піддон, в який стікає конденсат. З піддону рідина зливається через дренажну трубку на вулицю або в каналізацію. При засмітті конденсат не стікає, а накопичується в ванні, і вода з кондиціонера тече в квартиру.

Третя причина - це помилки при монтажі і установці. Якщо, наприклад, апарат встановлений не за рівнем, піддон також під кутом. Навіть при мінімальному нахилі вода, яка стікає в дренажний шланг під силою тяжіння, починає капати повз ванночки, або, через нахил, стікати з внутрішнього блоку на підлогу кімнати або на стіну. Помилки при установці:

теплоізоляція проводів з фреоном відсутня;

заломи на трубках;

неправильна довжина, кут нахилу дренажної траси;

внутрішній блок прикріплений не за рівнем;

кількість фреону або тип не підходять до обраної моделі.

Причина четверта - витік фреону. Як холодоагентів застосовуються фреони - фторовмісні вуглеводневі сполуки. Фреон поглинає тепло при випаровуванні і виділяє при конденсаті, а конденсат вже стікає через дренажну систему. При витоку фреону або нестачі хладагента виникає обмерзання випарника внутрішнього блоку, і вода тече з кондиціонера.

 

Виявлення причини капання води з кондиціонера

Витік або недолік фреону.Металеві деталі апарату покриваються крижаною скоринкою, і при роботі кондиціонер починає «стріляти» шматочками льоду, при цьому вода капає в квартиру бризками.

Подивіться на співвідношення температур в приміщенні і на вулиці. Якщо різниця становить 7-8 градусів в жарку погоду, то кондиціонер покаже невдоволення у вигляді капання води на підлогу приміщення. Встановлюючи техніку на обігрів, співвідношення також враховується. Дотримання інструкції по експлуатації та налаштування кондиціонерів продовжать термін служби техніки.

Якщо вода капає з внутрішнього блоку нового кондиціонера - це наслідок неправильноїустановки.В цьому випадку єдина порада - не звертатися до непрофесіоналів з метою економії. Довіряйте установку майстрам по монтажу. Надалі ви про це не пошкодуєте.

При засмітті дренажної системи,вода стікає по повному периметру внутрішнього блоку кондиціонера і тече в кімнату.

Чистка дренажної системи

 

Усунення засмічення дренажних шлангів і фільтра.

Зніміть корпус і промийте фільтри, розташовані в передній частині спліт-системи. Зніміть ванночку і прочистіть трубку, розташовану в кутку під піддоном. Кабельним проводом «пробиваєте засмічення» або видувають засмічення пилососом. Роботу робіть акуратно, не поспішайте. Важливо не пошкодити деталі.

Щоб уникнути ураження електричним струмом, вимкніть техніку від електроживлення і дайте охолонути. Через 30-40 хвилин приступайте до чищення. Якщо вода не витікає з трубки, що виходить на вулицю - продуваємо вуличну трубку. Якщо зробити самостійно неможливо, зверніться до майстра для усунення засмічення.

В інших випадках без допомоги експерта з обслуговування та ремонту кондиціонерів не обійтися. Не економте на обслуговуванні техніки. Результат нераціональної економії - заплатите за ремонт ще дорожче, або вдамося до покупки нового кондиціонера.