Більше ніж якість
Порівняння Мої списки

Запах з кондиціонера в квартирі: причини запаху і як його усунути

Якщо при включенні кондиціонера в повітрі з'являється неприємний запах, це означає, що пристрій не працює належним чином. Зазвичай причиною неприємних запахів стають певні пошкодження або порушення в роботі кондиціонера. Також існує ряд інших причин, які безпосередньо не пов'язані з кондиціонером, проте вони також вимагають якнайшвидшого усунення.

Найбільш часто зустрічаються наступні проблеми:

  1. Бактерії і цвіль

Зростання грибків, цвілі і бактерій в вентиляційні отвори кондиціонера може бути однією з причин появи неприємних запахів в повітрі. Для усунення цієї проблеми необхідно забезпечити належну роботу кондиціонера і дренаж.

  1. Брудні повітряні фільтри

Іншою причиною поганого запаху з кондиціонера можуть стати забруднені повітряні фільтри. У них збираються волога, пилові кліщі і бруд, а також інші забруднювачі, які можуть завдати шкоди здоров'ю, якщо не будуть вчасно і належним чином видалені.

  1. Витік антифризу

Будь запах з кондиціонера вимагає уваги, навіть якщо пахне не пилом і не цвіллю. Причиною хімічного запаху може стати витік токсичного антифризу або рідкого етиленгліколю в систему охолодження.

  1. Інші причини

Існує також ймовірність того, що неприємний запах виходить не з самого кондиціонера, а з вентиляційної системи вашого будинку. Чим старше будинок, тим більше колоній мікроорганізмів з'являється в тріщинах, кутах і інших затишних місцях. Їх зростання може провокувати неприємний запах, навіть якщо кондиціонер не використовується. Однак зростання збільшується після включення кондиціонера, оскільки в місця скупчення потрапляє волога.

Усунення неприємних запахів

Деякі маніпуляції щодо усунення запахів можна зробити самостійно:

  1. Очищення внутрішнього блоку

В холодну пору року, коли кондиціонер довго не використовується, всередині нього можуть збиратися пил і сміття, які служать живильним середовищем для мікроорганізмів. Для того, щоб їх видалити, зніміть кришку і за допомогою ліхтарика огляньте внутрішню частину. Потім акуратно очистіть поверхню за допомогою вологої тканини або пилососа. Для більшого ефекту можна використовувати різні антибактеріальні засоби. У цьому випадку після очищення необхідно відключити компресор і запустити на деякий час тільки вентилятор, щоб випарувалася вода.

  1. Очищення дренажного шланга

Для очищення дренажний шланг необхідно спочатку від'єднати від пристрою, а потім промити з використанням спеціалізованого засобу. Можна прочистити шланг за допомогою дроту. Перед тим, як знову під'єднати шланг, необхідно його повністю висушити.

  1. Заміна та очищення фільтра

Один з кращих способів усунення будь-яких запахів з кондиціонера - регулярна заміна і очищення фільтрів. Деякі фільтри допускають миття теплою мильною водою, тоді як інші вимагають заміни.

Перш ніж проводити будь-які маніпуляції з очищення кондиціонера, слід відключити пристрій від електромережі.

Коли дзвонити фахівцям

Якщо ви не є експертом в обслуговуванні побутової техніки, найбільш раціональним способом вирішення проблеми запаху буде звернення до фахівців. У деяких випадках економія на виклик майстра може принести більше шкоди, ніж користі як для кондиціонера, так і для здоров'я людей, що знаходяться в приміщенні. Кондиціонери досить дороги, а їх очищення вимагає певних знань. Ви можете знайти інструкцію з очищення в керівництві користувача, але, якщо є сумніви, більш розумно буде звернутися в компанію по ремонту та обслуговуваннюкондиціонерів.Фахівці можуть більш точно діагностувати проблему і мають навички, а також необхідними інструментами і обладнанням.

Важливість профілактичного обслуговування

Який би тип кондиціонера не був у вашому будинку, регулярне профілактичне обслуговування є важливим фактором у його роботі. Експерти рекомендують проводити профілактичне очищення кожні півроку. Це не тільки запобігає появі неприємних запахів, але і гарантує оптимальну продуктивність пристрою і економію енергії.